كليد عشق
 

فوايد نماز براي سلامتي جسم و روح و افزايش طول عمر

اقامه نماز عموماً به عنوان رفتار و وظيفه اي ديني عنوان مي شود اما امروزه با پيشرفت علم پزشكي و تحقيقات مربوط به سلامت، جنبه هاي علمي تأثير نماز بر سلامتي كشف شده است.فوايد نماز

فوايد نماز داروخانه معنوي

نماز يك واجب الهي است كه خداوند در پنج وعده روزانه مقرر فرموده است و از مهمترين اثرات آن تقرب به خداوند و دريافت رحمت بي كران اوست. خداوند هر فريضه اي را كه بر انسان واجب كرده، داراي فوايد بسيار زياد و عامل رشد و تكامل فردي و اجتماعي اوست و دانش بشري به مرور و بامطالعه و تحقيقات علمي گوشه اي از اثرات آن را دريافت كرده وخواهد كرد.

امروزه علم پزشكي دنيا در خصوص سلامت معنوي و نقش نماز، دعا و دينداري در سلامت جسمي، روحي و رواني توفيقاتي كسب كرده است كه درمطلب پيش رو گوشه اي از فوايد پزشكي نمازبه نقل از ايكنا بيان مي شود:

آثار و فوايد نماز خواندن در جسم

انجام حركاتي كه در حين نماز خواندن واجب هستند جنبه ي سلامتي هم دارد كه در بخش فوايد نماز از نظر پزشكي قرار مي گيرد.
آثار ايستادن در نماز
باعث تقويت حالت تعادلي بدن و قسمت مركزي مخچه كه محل كنترل اعمال و حركات ارادي است مي شود، ثابت و خيره شدن چشم ها در نماز به يك نقطه باعث بهبود و رفع نواقصي همچون نزديك بيني مي شود و با تمركز در نماز،جريان فكر آرام و متعادل مي شود.


آثار ركوع
موجب تقويت ماهيچه هاي شكم، حفظ دستگاه گوارش و مانع سوءهاضمه و بي اشتهايي مي شود و نيز تقويت ماهيچه ستون مهره ها، گردن، دست ها، ساق پا و ران ها.


آثار سجده
تقويت مهره هاي گردن عامل مهمي در درمان ديسك و مشكلات ستون فقرات گردن و كمر مي شود. افزايش جريان خون مغز باعث قدرت درك و فهم و آرامش فرد و نيز حفظ شادابي، زيبايي و طراوت مي گردد.


آثار نشستن
باعث تقويت عضلات پاها، ران ها و كمك به نفخ معده و روده و بهبود فتق مي شود.


رابطه نماز با بارهاي الكتريكي و ميدان مغناطيس:
در احاديث آمده است كه آب وضو را خشك نكنيد، دليل پزشكي آن اين است كه بدن در برابر سرمايي كه حس مي كند خود به خود درجه حرارت را بالا مي برد تا قسمتهاي خيس را خشك كند كه همين تحريكات باعث بازشدن منافذ پوست و ورود اكسيژن بيشتر به بافت ها و عضلات زير پوست مي شود كه باعث شادابي و نشاط مي گردد. بارهاي الكتريكي زائد در اثر تحريكات مغناطيسي و الكتريكي اطراف ما همچون نيروگاه هاي برق، موبايل، تلويزيون و سشوار بر امواج مغزي تاثير مي گذارد كه اين اثرات در نواحي كه تحريكات عصبي بيشتري دارد خطرات جدي تري را باعث مي شود و اين نواحي دقيقا همان نواحي شست وشوي وضو است(سر، صورت، دست، مچ دست و پا) كه بهترين و ارزان ترين و بي خطرترين راه براي دفع اين امواج زائد، آب است و در وضو باعث انتقال بارهاي ساكن از بدن به اطراف مي شود.

بنا به تحقيقات پروفسور لاي، امواج مغناطيسي خارجي به DNA سلول هاي مغزي آسيب مي زند و در طول روز مغز در برابر ميدان هاي مغناطيسي بيروني ناشي از امواج و نيروگاه ها و از طرفي ميدان مغناطيسي زمين قرار مي گيرد كه به شدت براي مغز مضر است، وقتي انسان در نماز رو به قبله مي ايستد و در هنگام سجده، ميدان مغناطيسي بدن و زمين برهم منطبق شده و مثل رسانا باعث دفع مواد الكتريسته از سر به زمين مي شود.

 

منبع : نمناك

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۱:۴۲ ] [ علي احتشامي زاد ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By blog9 :.

درباره وبلاگ

تو هم ميتواني كليد اين عشق را پيدا كني..............
نويسندگان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 2817
آرشيو مطالب
امکانات وب