كليد عشق
 

» دليل نماز خواندن :

آرامش دل

تا حالا شده تو خيابون يا توي پارك بچه اي را ببينيد كه گم شده و به دنبال مادرش مي گرده و وقتي كه به كمك مردم مادرش را پيدا مي‏كنه در آغوش مادرش مي‏پره و آرام مي‏شه. ما آدم‏ها هم مثل كودك گمشده‏اي هستيم كه در طول زندگي به دنبال كسي يا چيزي مي گرديم كه با آن آرامش پيدا كنيم. اون چيز نمي تواند پول، مقام، قدرت، زيبائي و….باشد، چون بعضي از آدم اينها را دارند، اما باز هم آرامش ندارند و هميشه مضطرب و نگران هستند.
در قرآن كريم آمده است: (( آگاه باشيد كه دل ها با ياد خدا آرامش پيدا مي‏كند.))
و نماز بهترين راه براي رسيدن به آرامش است.

تشكر از خدا

در اطراف هر كدام از ما آدم‏هاي زيادي هستند كه به ما محبت مي‏كنند، مثل بابا، مامان، معلم و خيلي‏هاي ديگه و ما دوست داريم از آنها به خاطر محبتي كه به ما مي‏كنند تشكر كنيم. مثل وقتي كه مي‏خواهيم از خداي مهربان تشكر كنيم و نماز مي‏خوانيم.
او كسي است كه صدها و هزارها نعمت به ما هديه داده و لحظه به لحظه مواظب و مراقب ماست. تمام كساني كه به ما محبت مي‏كنند هم، خدا به ما هديه داده است. پس ما با نماز مي‏توانيم از خداي مهربان به خاطر اين همه نعمت و مهرباني كه به ما هديه مي‏كند تنها يك كمي تشكر كنيم.

چشمه آب

وقتي كه بدن ما كثيف شده است بايد آن را با آب بشوئيم تا تميز شود و آن وقت احساس خوشايندي مي‏كنيم ،چون پاكيزه و تميز مي‏شويم . روزي پيامبر مهربان اسلام رو به يارانشان كردند و گفتند: (( فرض كنيد در جلوي خانه‏ي شما، چشمه‏اي جاري است و شما هر روز پنج بار در آن خود را مي‏شوييد. آيا به تن شما آلودگي باقي مي‏ماند ؟ ))
ياران گفتند : ((خير! ))
پيامبر دوباره گفتند : (( بله نمازهاي پنج‏گانه همين اثر را دارند. با پنج نماز در شبانه روز خداوند، بدي‏ها و گناهان را از آدمي مي‏زدايد و او را پاكيزه مي‏كند. ))

دوست داشتن واقعي

اگر ما كسي را دوست داشته باشيم دوست داريم با او حرف بزنيم. كسي كه نماز مي‏خواند، خدا را دوست دارد و دلش مي خواهد با او حرف بزند. البته نبايد تند تند و با عجله با خدا صحبت كرد. بايد آرام حرف زد.
انسان اگر كسي را دوست داشته باشد، عجله نمي‏كند و آرام با او صحبت مي‏كند. بنابراين بايد با آرامش نماز خواند. وقتي كه شما كسي را واقعاً دوست داشته باشيد آن طور رفتار مي‏كنيد كه او مي‏خواهد. خداي بزرگ ما را خلق كرده است و ما را خيلي زياد دوست دارد و بسيار بسيار از ما داناتر است از ما خواسته است كه به اين صورت نماز بخوانيم كه او مي‏خواهد. پس ما آن گونه رفتار مي‏كنيم كه خداي مهربان مي خواهد تا از دست ما راضي وخشنود باشد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۷:۰۰ ] [ علي احتشامي زاد ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By blog9 :.

درباره وبلاگ

تو هم ميتواني كليد اين عشق را پيدا كني..............
نويسندگان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 38
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 2841
آرشيو مطالب
امکانات وب