كليد عشق
 

ياد خدا آرامش جان  

كم كم موذن اذان عشق را در گوش آسمان زمزمه مي كند. چه زيباست نداي الله اكبر !!! چه زيباست ندايي كه عظمت حق را بر دلم مي نشاند !! و وسوسه هاي شيطان را از دلم مي رهاند خويشتن را براي نماز آماده مي كنم. بانگ الله اكبر كه سر مي دهد ستون قلبم از بزرگي ياد خدا مي لرزد و ندايي از درون مرا مي خواند« الا بذكر الله تظمئين القلوب» و مي گوي كه بايد خوشتن را براي نماز آماده سازم .

نماز! آري واژه ي نماز كه مي شنوم پيمانه وجودم از لطف و رحمت حق لبريز مي شود و غنچه هاي وصل در باب وجودم شكوفا مي شود. چرا كه پيام معنوي و عرفاني نماز ايجاد مشق در سالكان و عارفان و عاشقان است، نماز ميقات عابدان و نور ديده ي اهل يقين است. نماز چشمه جوشان و زلال توحيد و معرفت است و نماز وسيله ي عروج انسان به معراج است نماز نردبان ترقي انسان و كلاس خداشناسي و وسيله ي كمال انسان است .

خوف از خدا

وقتي به نماز مي ايستم با شنيدن گل اميد همچون خنده اي بر جانم مي نشيند و با شنيدن  گناهانم بريم تداعي مي شوند و اشك خوف از چشمانم مي بارد پس به نماز بر مي خيزم و در ميان اميد و خوف مي ايستم و تكبيره الاحرام مي گويم و شمرده قرائت مي كنم و به خشوع و خضوع ركوع و سجده مي كنم و به اخلاص نماز را تمام مي كنم و نمي دانم كه نمازم مورد قبول حق تعالي قرار گرفته يا نه!

بندگي و عروج

     هنگامي كه پا به دنياي خاكي ات گذاشتم طنين الله اكبر وجودم را سرشار از حضورت كرد. درگوشم اذان و اقامه سرودند و مهر بندگي به پيشاني ام خورد. مهري كه در بين افلاكيان آبرويم داد. من وجودم هر روز سبزتر و سبزتر مي شد و از ساقه هاي اميد بلاتر و بالاتر مي رفت. آن لحظه فواره هاي ذهنم به نهايت مي انديشيد و افق نگاهم فقط تو بودي. مي خواستم در طلبت آسمان و زمين را جستجو كنم تا با سوز و گذاز پروانه اي وجودم را در طواف اتشت قرباني كنم. بال هايم را بسوزانم تا بندگي ام را اثبات كنم و همان جا در كنار تو جان بسپارم. فقط وصال مي خواستم بي آنكه فكر كنم تب جدايي تشنگي و عظمت و شيريني وصال را چندين برابر مي كند.  تار و پود وجودم در پي ات كلافه وار به من پيچيده بود. به هر دري مي زدم تا تو را بيابم و در كوچه پس كوچه هاي زندگي پا مي نهادم فقط به اميد ديدارت. روز و شب مي ناليدم و در اشك غوطه ور خوابم مي برد. كم كم داشتم نااميد مي شدم كه مردي از جنس بلور با حرفهايي آيينه اي راه را به من نشان داد از او ياد گرفتم كه عروج يعني نمازو نماز يعني عروج.

وقتي وارد مسجد مي شوم نور ايمان در دلم تابيدن مي گيرد و شوق وصل سراسر وجودم را فرا مي گيرد دلم را از هر قيد و بندي به طرف آسمان رحمت الهي پرواز مي دهد تا حرم امن الهي شود چرا كه خداوند خود وعده داده است كه در قلب شكسته و در دل انسانهاي خاضع و خاشع خود جاي دارد دستانم را همچون مناره ها و گلدسته هاي منور مسجد رو به آسمان بلند مي كنم و به بالهاي فرشتگان پيوند مي زنم تا مرا با خود به نور و روشنايي هستي ببرند .

 وقتي به نماز مي ايستم خود را غرق در درياي لطف و مرحمت و كرامت الهي مي بينم و حوض كوچك دلم لبريز از باران وجود و احسان خداوند مي شود و سراچه قلبم منور از نور و حق مي گردد. آنگاه كه در لحظه هاي تنهايي و بي كسي شكوفه نام خداوند از لبانم ميترواند و از خويش رها مي شوم و هاله اي از عشق و روشنايي وجودم را فرا مي گيرد .

چه زيباست لحظه ي نجواي با حق، چه زيباست لحظه سبز رهايي از خويشتن و به خدا پيوستن معتقدم كه حديث زيباي پيامبر اكرم (ص) كهاز زيبايي وجود حق تعالي به زيبايي وجود عاشقانه خود پي ببرم. چه زيباست سر نهادن بر خاك عشق و بندگي و غرق درياي حق شدن، چه زيباست اشكهايي كه از فرط گناه و معصيت از گوشه ديدگانم، قطره قطره خود را بر سجاده ي زيباي معرفت و عشق الهي مي ريزم تا به درياي جوشان حق برسند و چه زيباست ثانيه هايي كه دل با نام و ياد خدا آرام مي گيرد .

نياز به خدا

الهي بانگ انشاي اذانت مرا از گلدسته هاي عشق و معرفت به سوي سجاده هايي از راز و نياز مي كشاند تا لحظه اي تاريكي و گمراهي را بگذرانم و صراط مستقيم را برگزينم و تو را به وحدانيت و يگانگي تسبيح گويم زيرا كه اين آيه شريفه و دلنشينت مرا به تسبيح وا مي دارد كه از درگاهت عاجزانه بخواهم كه حسنات و نيكي دنيا و آخرت را عطايم فرمايي و رهايي از آتش دوزخ  را نصيبم گرداني.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۰۹:۳۳ ] [ علي احتشامي زاد ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By blog9 :.

درباره وبلاگ

تو هم ميتواني كليد اين عشق را پيدا كني..............
نويسندگان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 3277
آرشيو مطالب
امکانات وب